Werkinâ
Hoppas ni har en grym torsdag! Min spenderas pÄ JC mellan 09.30-18 och i vanlig ordning gÄr tiden fort hÀr med mycket att göra och hÀrliga kollegor. Finns jobbmÀssigt INGET viktigare Àn att ha bra kollegor, dÄ löser man Àven de jobbigaste
av dagar. Verkligen en ynnest att ha hittat flera arbetsplatser med en sĂ„ grym sammanhĂ„llning. Ăr verkligen lyckligt lottad pĂ„ den fronten.

Hann med ett snabbt benpass pÄ gymmet imorse innan jobbet och hann Àven hÀmta ut Humlans hö-boll - Àntligen! Efter jobbet ska jag sticka till stallet för ett pass i ridhuset och ska dÄ Àven se hur hon reagerar pÄ sin nya boll.
Tror inte att hon kommer vara helt nöjd till att börja med eftersom hon Àr en hetsÀtare de lux, haha. Det blir spÀnnande! RidmÀssigt blir det ett vanligt markarbetespass med nÄgon galoppbom pÄ volt eller nÄgot som vi kan trÀna pÄ att rulla över
lugnt och sansat. Lugnt och sansat Ă€r ju inte riktigt Humlans melodi, om man sĂ€ger sĂ„ đ Men vi jobbar pĂ„ det. Mycket övergĂ„ngar och MYCKET tĂ„lamod sĂ„ blir det bra det hĂ€st av Murmeldjuret ocksĂ„ ska ni se.